İYİ Parti’nin Ordu adayı Enver Yılmaz, şantaj mesajını mitingde okudu: Her şey dahil 20 milyon 100 bin lira vereceksin bana

2014 yılında AKP’den Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen, 2018’de AKP’den istifa eden Enver Yılmaz, 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’den aday oldu. Ordu’da AKP’yi sarsan Enver Yılmaz, miting kürsüsünde, tehdit edildiğini ve şantaja uğradığını açıkladı.

Enver Yılmaz, Ordu’da yayın yapan Kanal 52’nin sahibi İsa Akçay’a ait olduğu iddia edilen şantaj ve tehdit mesajını kürsüden okudu.

“25 MİLYON VERECEKSİN BANA”

“Bizi tehdit ediyorlar, bize şantaj yapıyorlar, bizi siyaseten iftiranın, kumpasın içine düşürmeye çalışıyorlar. Ben 32 yıl bu devlete hizmet ettim. Devletine hizmet eden bir siyasetçi olarak devletini bu günlerde yanımda görmek istiyorum. Aleni bir şekilde okuyorum.” diyen Enver Yılmaz’a Kanal 52’nin sahibi İsa Akçay’dan geldiği iddia edilen mesaj şöyle:

“Üç teklif sunuyorum Enver Yılmaz sana. Sadece haber için 10 milyon. Her şey dahil 20 milyon 100 bin lira vereceksin bana. Bütün ilçelerle birlikte 25 milyon vereceksin bana. Bugün dönüş yapmazsanız Hilmi Güler’in (AKP’nin adayı) itiyim.’ diyor.”

“O SİLAHLAR ALEYHİNİZE DÖNER”

Oldukça sinirli olduğu gözlenen Yılmaz, sözlerini şöyle noktaladı:

“Kim bunu diyen? 24 saat bizim aleyhimize yayın yapan Kanal 52’nin sahibi İsa Akçay. Savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum. Bu şantaja, iftiraya karşı devletin bütün birimlerini, siyaset kurumunu, Hilmi Güler’i göreve çağırıyorum. Gün gelir harman olur, o silahlar aleyhinize döner. Ben buna hiç tenezzül etmedim. Ben bu sırtlan çetesiyle geçmişte de mücadele ettim. Benim bu sırtlanlara verecek şahsi param yok. Saldıracaklar ama biz de sonuna kadar onlara karşı mücadele edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x